Разменувач на топлина на плоча за перница

Производи

Разменувач на топлина со ласерски заварени плочи за перници

Краток опис:

Разменувачот на топлина со перница се состои од два метални листови, кои се заваруваат заедно со континуирано ласерско заварување.Овој разменувач на топлина од типот на панел може да се направи во бесконечен опсег на облици и големини.Идеално е прилагоден за апликации кои вклучуваат високи притисоци и температурни екстреми, обезбедува високо ефикасни перформанси за пренос на топлина.Со ласерското заварување и надуените канали, тој предизвикува голема турбуленција на течноста за да постигне високи коефициенти на пренос на топлина.


 • Модел:Нарачана
 • Бренд:Platecoil®
 • Пристаниште за испорака:Шангај пристаниште или како ваше барање
 • Начин на плаќање:T/T, L/C, или како ваше барање
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Што е разменувач на топлина на перница?

  Разменувачот на топлина со перница се состои од два метални листови, кои се заваруваат заедно со континуирано ласерско заварување.Овој разменувач на топлина од типот на панел може да се направи во бесконечен опсег на облици и големини.Идеално е прилагоден за апликации кои вклучуваат високи притисоци и температурни екстреми, обезбедува високо ефикасни перформанси за пренос на топлина.Со ласерското заварување и надуените канали, тој предизвикува голема турбуленција на течноста за да постигне високи коефициенти на пренос на топлина.Разменувачот на топлина на плочата за перница (исто така наречен плочка за перница, дупче плоча, термо плоча, шуплина плоча или плоча за испарување итн.), Се состои од два лимови од не'рѓосувачки челик ласерски заварени заедно со обична шема на круг.

  1.-Пренос на топлина-плоча-1
  Име Спецификација Бренд Материјал Медиум за пренос на топлина
  Приспособлив разменувач на топлина на плочата за перница Должина: по нарачка
  Ширина: по нарачка
  Дебелина: по нарачка
  Клиентите можат да додадат свое лого. Достапен во повеќето материјали, вклучувајќи 304, 316L, 2205, hastelloy, титаниум и други Медиум за ладење
  1. Фреон
  2. Амонијак
  3. Раствор на гликол
  Медиум за греење
  1. Пареа
  2. Вода
  3. Проводно масло
  Двојна врежана плоча за перница

  Двојна врежана плоча за перница

  Има една надуена страна и една рамна страна.

  Единечна врежана чинија за перница

  Единечна врежана чинија за перница

  Покажува надуена структура од двете страни.

  Плоча за перница, чинија за дупчиња

  Апликации

  1. Јакна со дупчиња / Стегач

  3. Тип на перница Чилер за филм за паѓање

  5. Банка за мраз за термално складирање на мраз

  7. Статички кристализатор за топење

  9. Разменувач на топлина за отпадна вода

  11. Разменувач на топлина од мијалник

  13. Кондензатор на испарувачки плочи

  2. Резервоар со дупчиња

  4. Разменувач на топлина со потопување

  6. Машина за мраз на чинии

  8. Разменувач на топлина за димни гасови

  10. Топлина на внатрешните прегради на реакторот

  12. Масовен разменувач на цврста топлина

  Предност на производот

  1. Надуените канали создаваат поголем турбулентен проток за да се постигне поголема ефикасност на пренос на топлина.

  2. Достапен во повеќето материјали, како нерѓосувачки челик SS304, 316L, 2205 Hastelloy титаниум и други.

  3. Достапни се големина и форма по мерка.

  4. Под максимален внатрешен притисок е 60 Bar.

  5. Нискиот притисок паѓа.

  Детали за производот

  Плоча за перница од не'рѓосувачки челик
  Цртеж со разменувач на топлина на плочата за перница
  Плоча за дупчиња, термо плоча
  1. Плоча за перница од нерѓосувачки челик
  2. SS304 Плочи со дупчиња
  3. Двојни врежани чинии за перници
  4. Единечни врежани чинии за перници

  Нашите ласерски машини за заварување за разменувач на топлина на плочи од перница


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја