Shkëmbyesi i nxehtësisë i pllakave të jastëkut

Produktet

Shkëmbyes nxehtësie me pllaka jastëku të salduar me lazer

Përshkrim i shkurtër:

Shkëmbyesi i nxehtësisë me pllaka jastëku përbëhet nga dy fletë metalike, të cilat ngjiten së bashku me saldim të vazhdueshëm me lazer.Ky shkëmbyes nxehtësie i tipit panel mund të bëhet në një gamë të pafundme formash dhe madhësish.Ai është i përshtatshëm në mënyrë ideale për aplikime që përfshijnë presione të larta dhe ekstreme të temperaturës, siguron performancë shumë efikase të transferimit të nxehtësisë.Me saldimin me lazer dhe kanalet e fryra, ai shkakton turbulencë të madhe të lëngut për të arritur koeficientë të lartë të transferimit të nxehtësisë.


 • Modeli:Me porosi
 • Marka:Platecoil®
 • Porti i dorëzimit:Porti i Shangait ose sipas kërkesës suaj
 • Mënyra e pagesës:T/T, L/C, ose sipas kërkesës suaj
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Çfarë është shkëmbyesi i nxehtësisë i pllakës së jastëkut?

  Shkëmbyesi i nxehtësisë me pllaka jastëku përbëhet nga dy fletë metalike, të cilat ngjiten së bashku me saldim të vazhdueshëm me lazer.Ky shkëmbyes nxehtësie i tipit panel mund të bëhet në një gamë të pafundme formash dhe madhësish.Ai është i përshtatshëm në mënyrë ideale për aplikime që përfshijnë presione të larta dhe ekstreme të temperaturës, siguron performancë shumë efikase të transferimit të nxehtësisë.Me saldimin me lazer dhe kanalet e fryra, ai shkakton turbulencë të madhe të lëngut për të arritur koeficientë të lartë të transferimit të nxehtësisë.Shkëmbyesi i nxehtësisë i pllakës së jastëkut (i quajtur edhe pllakë jastëku, pllakë gropëzore, pllakë termo, pllakë zgavër ose pllakë avullimi, e kështu me radhë.), përbëhet nga dy fletë çeliku inox të salduara me lazer së bashku me një model rrethi të personalizuar.

  1.-Transferimi i nxehtësisë-Pllaka-1
  Emri Specifikim Markë Materiali Medium i transferimit të nxehtësisë
  Shkëmbyesi i nxehtësisë i pllakës së jastëkut të personalizueshëm Gjatësia: me porosi
  Gjerësia: e bërë me porosi
  Trashësia: me porosi
  Konsumatorët mund të shtojnë logon e tyre. Në dispozicion në shumicën e materialeve, duke përfshirë 304, 316L, 2205, hastelloy, titan dhe të tjerë Medium ftohës
  1. Freon
  2. Amoniaku
  3. Tretësirë ​​glikoli
  Ngrohje e mesme
  1. Avull
  2. Uji
  3. Vaj përçues
  Pjatë jastëku me reliev të dyfishtë

  Pjatë jastëku me reliev të dyfishtë

  Ka një anë të fryrë dhe një anë të sheshtë.

  Pjatë jastëku e vetme me reliev

  Pjatë jastëku e vetme me reliev

  Ajo tregon një strukturë të fryrë në të dy anët.

  Pjatë jastëku, Pjatë gropë

  Aplikacionet

  1. Xhaketë me gropëza / Kapëse

  3. Lloji i pllakës së jastëkut Ftohës i filmit në rënie

  5. Ice Bank për ruajtjen termike të akullit

  7. Kristalizues statik me shkrirje

  9. Shkëmbyesi i nxehtësisë i ujërave të zeza

  11. Shkëmbyesi i nxehtësisë i lavamanit të nxehtësisë

  13. Kondensator i pllakave avulluese

  2. Tank me gropë

  4. Shkëmbyesi i nxehtësisë me zhytje

  6. Makina e akullit me pllaka

  8. Shkëmbyesi i nxehtësisë së gazit të gripit

  10. Nxehtësia e pengesave të brendshme të reaktorit

  12. Shkëmbyes i nxehtësisë së ngurtë me shumicë

  Avantazhi i produktit

  1. Kanalet e fryra krijojnë rrjedhën më të lartë të turbulencës për të arritur efikasitetin më të lartë të transferimit të nxehtësisë.

  2. Në dispozicion në shumicën e materialeve, si çelik inox SS304, 316L, 2205 Hastelloy titan dhe të tjerë.

  3. Madhësia dhe forma e bërë me porosi janë të disponueshme.

  4. Nën presionin maksimal të brendshëm është 60 Bar.

  5. Rënie të ulëta të presionit.

  detajet e produktit

  Pllakë jastëku inox
  Vizatim i shkëmbyesit të nxehtësisë së pllakës së jastëkut
  Pllakë gropëzore, Pllakë termo
  1. Pllakë jastëku inox
  2. Pllaka gropëzash SS304
  3. Pjata jastëku me reliev të dyfishtë
  4. Pjata jastëku të vetme me reliev

  Makinat tona të saldimit me lazer për shkëmbyesin e nxehtësisë së pllakave të jastëkëve


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni