Машина за мраз на чинии

Производи

Машина за мраз на чинии со испарувач на чинии за перници

Краток опис:

Машината за мраз на плочи е вид на машина за мраз која се состои од многу паралелно распоредени фибер ласерски заварени испарувачи на плочи од перница.Во машината за мраз на плочата, водата што треба да се олади се пумпа до врвот на испарувачите на плочата за перници и слободно тече на надворешната површина на плочите на испарувачот.Ладилното средство се испумпува во внатрешноста на плочите на испарувачот и ја лади водата додека не се замрзне, создавајќи рамномерно густ мраз на надворешната површина на плочите на испарувачот.


 • Модел:Нарачана
 • Бренд:Platecoil®
 • Пристаниште за испорака:Шангај пристаниште или како ваше барање
 • Начин на плаќање:T/T, L/C, или како ваше барање
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Што е машината за мраз на чинии?

  На врвот на машината за мраз на плочи, водата се пумпа и паѓа низ мали дупки, а потоа полека тече надолу по Platecoil® Ласерски заварени плочи за перници.Течноста за ладење во ласерските плочи ја лади водата додека не се замрзне.Кога мразот од двете страни на плочата ќе достигне одредена густина, тогаш врел гас се вбризгува во ласерските плочи, предизвикувајќи плочите да се загреат и да го испуштаат мразот од плочите.Мразот паѓа во резервоар за складирање и се распаѓа на помали парчиња.Овој мраз може да се транспортира со транспортна завртка до саканата локација.

  Машина за мраз на чинии со испарувач на чинии за перница (1)
  Машина за мраз на чинии со испарувач на чинии за перница (2)
  Машина за мраз на чинии со испарувач на чинии за перница (3)
  Машина за мраз на чинии со испарувач на чинии за перница (4)

  Апликации

  1. Индустријата за пијалоци за ладење безалкохолни пијалоци.

  2. Рибарска индустрија, ладење свежо уловена риба.

  3. Бетонска индустрија, мешање и ладење на бетон во земји со високи температури.

  4. Производство на мраз за термичко складирање.

  5. Млечна индустрија.

  6. Мраз за рударската индустрија.

  7. Живинарска индустрија.

  8. Месната индустрија.

  9. Хемиска фабрика.

  Предности на производот

  1. Мразот е многу густ.

  2. Нема подвижни делови што значи дека одржувањето е минимално.

  3. Ниска потрошувачка на енергија.

  4. Високо производство на мраз за толку мала машина.

  5. Лесно се одржува чист.

  Нашите ласерски машини за заварување за разменувач на топлина на плочи за перници


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  ПоврзаниПРОИЗВОДИ